Сертифікація птахівництва

Проведення сертифікації виробництва органічної продукції в галузі Птахівництва є важливим напрямом нашої діяльності, де ми маємо багаторічний досвід. Перший проєкт в Україні був реалізований саме під сертифікацією Органік Стандарт.

Органічне птахівництво — органічне виробництво, пов’язане з утриманням, розведенням (виробництвом) сільськогосподарської птиці для отримання продукції тваринного походження з дотриманням вимог стандартів.

Ми маємо досвід в сертифікації птахівництва за міжнародними вимогами, а саме Органічний Регламент ЄС в Україні та за її межами.

Асортимент продукції птахівництва, що сертифікується нами в Україні, наступний: кури-несучки, кури на м'ясо, цесарки, качки, гуси, індики, яйця курячі та яйця цесарки.

Сертифікація здійснюється шляхом перевірки та встановлення відповідності методів виробництва та самих продуктів вимогам органічних стандартів. Після успішного проходження сертифікації видається Сертифікат міжнародного зразка, що дозволяє отримати доступ на ринок органічної продукції з преміальною ціною.

Органік Стандарт забезпечує комплексний пакет послуг із інспектування, сертифікації за рядом стандартів та постійного сертифікаційного супроводу, що значно полегшує процес для кожного Оператора. Для нас є важливою компетентність наших фахівців, ми постійно вдосконалюємо їхні навички та підвищуємо кваліфікацію. Завдяки цьому, клієнт отримує високоякісні послуги.

Вимоги до птахівництва

Загальними вимогами до органічного птахівництва є:

  • Використання технологій, що не завдають шкоди здоров’ю людей, добробуту тварин, запобігають забрудненню навколишнього природного середовища або мінімізують його.
  • Гуманне ставлення до тварин шляхом забезпечення умов для життя, що відповідають їхнім біологічним, видовим та індивідуальним особливостям.
  • Необхідно вживати превентивних і запобіжних заходів, де необхідно, на кожному етапі виробництва, підготовки й розповсюдження.
  • Органічні тварини повинні бути інкубовані й вирощені в органічних виробничих підрозділах.
  • Вибір порід повинен відповідати принципам органічного виробництва, забезпечувати високий стандарт добробуту тварин і сприяти запобіганню будь-якого страждання, та дозволяти уникнути необхідності каліцтва тварин.
  • Тварин годують органічними кормами або кормами перехідного періоду, які відповідають кормовим потребам тварин на різних стадіях їхнього розвитку. Кормові матеріали що походять з рослин, водоростей, тварин або дріжджів повинні бути органічними. Неорганічні кормові матеріали, що походять з рослин, водоростей, тварин або дріжджів, кормові матеріали мікробного або мінерального походження, кормові добавки й технологічні добавки можна використовувати тільки якщо вони дозволені до використання в органічному виробництві.
  • До щоденного раціону додають грубі корми, свіжі або сухі корми чи силос.
  • Активатори росту й синтетичні амінокислоти не використовують.
  • Профілактика хвороб ґрунтується на виборі порід і різновидів, практиках ведення тваринництва, високоякісних кормах, моціоні, відповідній щільності розміщення та адекватних і відповідних приміщеннях для утримання, які підтримують в належному гігієнічному стані.
  • Для профілактики не використовують хімічно синтезовані алопатичні ветеринарні лікарські засоби, в тому числі антибіотики і болюси зі синтезованих алопатичних хімічних молекул.
  • Не використовують речовини для стимулювання росту або продуктивності.
  • Щільність розміщення в будівлях повинна забезпечити комфорт, благополуччя й задоволення видоспецифічних потреб тварин і залежить, зокрема, від виду, породи та віку тварин. Вона також враховує поведінкові потреби тварин, які залежать, зокрема, від розміру групи та статі тварин. Для будь-яких видів сільськогосподарських тварин не використовують клітки, коробки та плоскі платформи.
  • Щонайменше третина площі підлоги має бути твердою, без щілин і решіток, і вкритою підстилковим матеріалом, таким як солома, деревна тирса, пісок або торф. У пташниках для курей-несучок має бути достатньо велика частина площі підлоги, доступної для курей, для збирання пташиного посліду. В одному відділенні пташника не можна утримувати більше ніж 3 000 курей-несучок.
  • Птиця повинна мати доступ до відкритих майданчиків протягом щонайменше третини свого життя. Відкриті майданчики для птиці мають бути вкриті в основному рослинністю.
  • Водоплавна птиця повинна мати доступ до струмка, ставка, озера або басейну, коли дозволяють погодні та гігієнічні умови, для задоволення їхніх видоспецифічних потреб і вимог щодо добробуту тварин.
  • Будь-якого страждання, болю та стресу необхідно уникати та зводити їх до мінімуму протягом усього життя тварини, в тому числі під час забою.
  • Для запобігання інтенсивних методів вирощування, птицю вирощують до досягнення нею мінімального віку забою, або підбирають породи птиці, для яких характерне повільне зростання, і які є адаптованими для вирощування поза межами приміщень.

Стандарти

Органічне законодавство України

Органічне законодавство України

Сертифікація відповідно до законодавства України є обов'язковою для виробництва та реалізації органічної продукції в Україні.

Стандарт МАОС, еквівалентний Регламентам ЄС

Стандарт МАОС, еквівалентний Регламентам ЄС

Сертифікація відповідно до Стандарту МАОС, що еквівалентний Регламентам ЄС, наразі є єдиною можливістю для експорту органічної продукції з України в ЄС.

Регламент ЄС 2018/848

Регламент ЄС 2018/848

Сертифікація відповідно до Регламенту ЄС 2018/848 для експорту в країни ЄС з України буде обов'язковою не раніше 2024 року.

Якщо у вас виникли запитання, зв'яжіться з нашим фахівцем

Ольга Акулова

Провідний фахівець із сертифікації

Електронна пошта