Сертифікація тваринництва

Проведення сертифікації виробництва органічної продукції в галузі Тваринництва є важливим напрямом нашої діяльності, де ми маємо багаторічний досвід. Перший проєкт в Україні був реалізований саме під сертифікацією Органік Стандарт.

Органічне тваринництво — органічне виробництво, пов’язане з утриманням, розведенням (виробництвом) сільськогосподарських тварин для отримання продукції тваринного походження з дотриманням вимог стандартів.

Ми маємо досвід в сертифікації тваринництва за міжнародними вимогами, а саме Органічний Регламент ЄС в Україні та за її межами.

Асортимент продукції тваринництва, що сертифікується нами в Україні, наступний: ВРХ (зокрема молоко сире), ДРХ (вівці, кози), свині. Сертифікації також підлягають буйволи, коні, олені, кролі.

Сертифікація здійснюється шляхом перевірки та встановлення відповідності методів виробництва та самих продуктів вимогам органічних стандартів. Після успішного проходження сертифікації видається Сертифікат міжнародного зразка, що дозволяє отримати доступ на ринок органічної продукції з преміальною ціною.

Органік Стандарт забезпечує комплексний пакет послуг із інспектування, сертифікації за низкою стандартів та постійного сертифікаційного супроводу, що значно полегшує процес для кожного Оператора. Для нас є важливою компетентність наших фахівців, ми постійно вдосконалюємо їхні навички та підвищуємо кваліфікацію. Завдяки цьому, клієнт отримує високоякісні послуги.

Вимоги до тваринництва

Загальними вимогами до органічного тваринництва є:

  • Використання технологій, що не завдають шкоди здоров’ю людей, добробуту тварин, запобігають забрудненню навколишнього природного середовища або мінімізують його.
  • Гуманне ставлення до тварин шляхом забезпечення умов для життя, що відповідають їхнім біологічним, видовим та індивідуальним особливостям.
  • Заохочення збереження рідкісних і місцевих порід, що є під загрозою зникнення.
  • Необхідно вживати превентивних і запобіжних заходів, де необхідно, на кожному етапі виробництва, підготовки й розповсюдження.
  • Органічні тварини повинні бути народжені й вирощені в органічних виробничих підрозділах.
  • Вибір порід повинен відповідати принципам органічного виробництва, забезпечувати високий стандарт добробуту тварин і сприяти запобіганню будь-якого страждання, та дозволяти уникнути необхідності каліцтва тварин.
  • Репродукція має відбуватися природним шляхом, проте дозволяється штучне запліднення.
  • Репродукція не повинна стимулюватися або гальмуватися за допомогою гормонів або інших речовин з аналогічною дією.
  • Корми для тварин повинні походити головним чином з господарства, де тримають цих тварин.
  • Тварини повинні мати доступ до пасовищ для випасання завжди, коли дозволяють умови.
  • Тварин годують органічними кормами або кормами перехідного періоду, які відповідають кормовим потребам тварин на різних стадіях їхнього розвитку. Кормові матеріали що походять з рослин, водоростей, тварин або дріжджів повинні бути органічними. Неорганічні кормові матеріали, що походять з рослин, водоростей, тварин або дріжджів, кормові матеріали мікробного або мінерального походження, кормові добавки й технологічні добавки можна використовувати тільки якщо вони дозволені до використання в органічному виробництві.
  • Активатори росту й синтетичні амінокислоти не використовують.
  • Підсисних тварин годують переважно материнським молоком.
  • Профілактика хвороб ґрунтується на виборі порід і різновидів, практиках ведення тваринництва, високоякісних кормах, моціоні, відповідній щільності розміщення та адекватних і відповідних приміщеннях для утримання, які підтримують в належному гігієнічному стані.
  • Для профілактики не використовують хімічно синтезовані алопатичні ветеринарні лікарські засоби, в тому числі антибіотики і болюси зі синтезованих алопатичних хімічних молекул.
  • Не використовують речовин для стимулювання росту або продуктивності (включно з антибіотиками, кокцидіостатиками та іншими штучними стимуляторами росту) й гормонів та інших подібних речовин з метою контролювання репродукції або для інших цілей (наприклад, для синхронізації охоти).
  • Хімічно синтезовані алопатичні ветеринарні лікарські засоби, в тому числі антибіотики, дозволено використовувати за необхідності, з дотриманням суворих умов і під відповідальність ветеринара, якщо використання фітотерапевтичних, гомеопатичних та інших продуктів є неефективним з обмеженнями щодо курсів лікування.
  • Щільність розміщення в будівлях повинна забезпечувати комфорт, добробут й задоволення видоспецифічних потреб тварин і залежить, зокрема, від виду, породи та віку тварин. Вона також враховує поведінкові потреби тварин, які залежать, зокрема, від розміру групи та статі тварин. Для будь-яких видів сільськогосподарських тварин не використовують клітки, коробки та плоскі платформи.
  • Будь-якого страждання, болю та стресу необхідно уникати та зводити їх до мінімуму протягом усього життя тварини, в тому числі під час забою.
  • Заборонене безземельне тваринництво.
  • Заборонено прив’язувати або ізолювати поголів’я, крім випадків, коли йдеться про прив’язування або ізолювання окремих тварин на обмежений період, і якщо це обґрунтовано ветеринарними причинами.

Стандарти

Органічне законодавство України

Органічне законодавство України

Сертифікація відповідно до законодавства України є обов'язковою для виробництва та реалізації органічної продукції в Україні.

Стандарт МАОС, еквівалентний Регламентам ЄС

Стандарт МАОС, еквівалентний Регламентам ЄС

Сертифікація відповідно до Стандарту МАОС, що еквівалентний Регламентам ЄС, наразі є єдиною можливістю для експорту органічної продукції з України в ЄС.

Регламент ЄС 2018/848

Регламент ЄС 2018/848

Сертифікація відповідно до Регламенту ЄС 2018/848 для експорту в країни ЄС з України буде обов'язковою не раніше 2024 року.

Якщо у вас виникли запитання, зв'яжіться з нашим фахівцем

Ольга Акулова

Провідний фахівець із сертифікації

Електронна пошта